fantasy-2955494_1280

Mi a jövő építői vagyunk, nem lehetünk az áldozatai.

Buckminster Fuller amerikai autodidakta formatervező, tervezőmérnök, építész, költő, író és feltaláló, több mint 30 könyv szerzőjének szavai ismét arra emlékeztetnek, hogy tudatos legyek abban, hogy mire összpontosítom a figyelmemet.

Mert amire fókuszálunk, az gyarapszik. Amire a figyelmünk irányul, azt látjuk meg. Ha csak az ellen küzdünk, amit nem szeretnék, akkor jó esetben nem történik semmi. Rosszabb esetben még többet kapunk belőle. Ez nem varázslat, egyszerűen így működik az agyunk.

Soha nem tudsz megváltoztatni dolgokat azáltal, hogy harcolsz a létező valóság ellen. Hogy megváltoztass valamit, építs egy új modellt, ami elavulttá teszi a már létezőt.

Olvasom ugyanennél a szerzőnél. A jelen helyzet elleni küzdelem nem visz előre. Az élő cél, a jövőkép  az, ami “fókuszon tud tartani”, ami segít jó döntéseket hozni és előrelépni. Elég egy jó kérdés, egy ütős gondolat, amit ha elültetünk magunkban, akkor iránytűként funkcionál és segít megépíteni “az új modellt, ami elavulttá teszi a már létezőt”.

Fullert egész életében egyetlen központi kérdés foglalkoztatta: „Van-e esélye az emberiségnek arra, hogy hosszú ideig és sikeresen fennmaradjon a Földön, és ha igen, hogyan?” Életét ennek a kérdésnek szentelte: egy olyan ember, mint ő, tehet-e az emberiség helyzetének előmozdításáért valami olyasmit, amire a nagyvállalatok, kormányok, magánvállalkozások természetüknél fogva nem képesek.”

Mindannyiunknak fel kellene tenni ezeket a kérdéseket, hogy a saját életünkben, a magunk erejéből mit tehetünk azért, hogy jobbá tegyük a világot. Hogy olyan jövőt teremtsünk a munkánk által, amit jó szívvel hagyunk gyermekeinkre.

Tudatosság gyakorlat:

  • Neked mi a központi kérdésed?
  • A szervezeted mire fókuszál?
  • Mit tehetsz azért, hogy előremozdísd a környezeted helyzetét?
  • És a szervezeted mit tehet?

Nagy szavak? Lehet, de itt kezdődik az értelmes cél, a valamiért és nem a valami ellen való küzdelem, ami örömmel töltheti meg a munkát és az erőfeszítést. Teremtsünk hát egy szebb jövőt:)

Székely Ágnes

forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Buckminster_Fuller

kép: pixabay.com